Bydgoski Klaster Przemysłowy

ul. Mennica 6

tel. /fax.: 52 58 59 152

www.klaster.bydgoszcz.pl

Działający od 2006 roku Bydgoski Klaster Przemysłowy skupia firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i narzędziowej oraz szereg instytucji okołobiznesowych, uczelnie wyższe, a także jednostki badawczo-rozwojowe.

Większość przedsiębiorstw reprezentuje sektor MMSP, których działalność charakteryzuje się dużą elastycznością i dostosowaniem do obecnych realiów gospodarki.

Firmy zrzeszone w Klastrze współpracują z największymi światowymi koncernami z sektora motoryzacyjnego, kosmetycznego, spożywczego czy medycznego. Branża ta podlega dynamicznemu rozwojowi, co skutkuje tym, iż firmy w niej działające stale poszukują wykwalifikowanych pracowników.

Działalność Klastra ma na celu integrację środowiska przetwórców oraz narzędziowców i reprezentację ich interesów na zewnątrz, jak również stworzenie sieci powiązań biznesowych ułatwiających funkcjonowanie firm, dostęp do kadr, rozwój technologiczny i zwiększenie innowacyjności produkcji.