WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.

WIKA Polska  spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k

WIKA Polska  spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k.  to część światowego koncernu będącego liderem w dziedzinie pomiarów ciśnienia i temperatury grupy WIKA.

Zatrudniamy ponad 1000 pracowników, a nasz potencjał produkcyjny wzrósł w ciągu ostatnich lat siedmiokrotnie. Obecnie na liniach produkcyjnych WIKA Polska  we Włocławku produkowanych jest ponad 20 mln przyrządów rocznie, które dystrybuowane są do wszystkich krajów świata.

Naszą misją jest przyczynianie się do sukcesu naszych Klientów poprzez dostarczanie im jak najlepszych rozwiązań z zakresu pomiarów ciśnienia i temperatury dlatego – part of your business to nasza myśl przewodnia.

W październiku 2010 rozpoczęliśmy realizację szkoleń wewnętrznych dla pracowników WIKA Polska w ramach projektu „Akademia WIKA Polska”. Celem projektu jest podnoszenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych oraz wzrost świadomości procesów produkcyjnych i biznesowych zachodzących w naszej firmie. Szkolenia te są głównie skierowane do pracowników wydziałów produkcyjnych, działów pomocniczych i technicznych. Poprzez realizację tego projektu budujemy organizację uczącą się, gdzie pracownicy dzielą się wiedzą i doświadczeniem.

Od kilku lat finansujemy pracownikom naukę języków obcych. Pracownicy uczą się na różnych poziomach zaawansowania języka angielskiego i niemieckiego.

Pracownicy WIKA Polska biorą udział w otwartych szkoleniach dotyczących obszaru ich codziennych obowiązków, co pomaga nadążać za zmieniającymi się przepisami i standardami. Równie dobrze sprawdzają się tematyczne szkolenia zamknięte, organizowane dla osób z różnych działów firmy, których dotyczy dane zagadnienie, np. zawieranie umów handlowych.
Stosowaną praktyką jest również finansowanie lub współfinansowanie studiów podyplomowych, tematyką nawiązujący do obowiązków służbowych.